RehaFit Camp Toskania 2014

Wykwalifikowani instruktorzy 

Kameralna atmosfera

 

Przepiękna okolica

 

Duża dawka zdrowia i śmiechu

 

Zapraszamy na aktywne wakacje w malowniczej Toskanii.

 

Proponujemy przepełniony słońcem, energetyzujący i zdrowy wypoczynek w najpiękniejszym miejscu Toskanii – rezydencji Borgo di Colleoli.

Stawiamy przede wszystkim na ruch. Pod okiem instruktorów i fizjoterapeutów poznasz tajniki Pilatesu, Treningu Funkcjonalnego i Nordic Walking, a wszystko w otoczeniu gajów oliwnych i cyprysów.

W trakcie przedpołudniowych sesji ćwiczeń w wodzie lub na świeżym powietrzu wzmocnisz mięśnie, zaś wieczorami będziesz je rozciągać poznając techniki stretchingu i relaksacji.

Dodatkowo, podczas specjalistycznych sesji autoterapii nauczymy Cię technik walki z bólem. Nie zabraknie także rozmów o zbilansowanej diecie.

 W programie:

Diagnostyka

12 sierpnia do 7 września 2014 r.

Borgo di Colleloi, Włochy

Liczba miejsc : 14

Koszt: 1299 zł + 235 

Trening Funkcjonalny

Ćwiczenia w wodzie

Ćwiczenia lecznicze

 

Uzyskanie informacji o sprawności układu ruchu.

Kształtowanie świadomości układu ruchu

Możliwość przewidywania urazów i kontuzji

Wyznaczenie kierunków terapeutycznych oraz kontrolę ich skuteczności

Umożliwia zaplanowanie skutecznego i bezpiecznego treningu oraz innych form aktywności fizycznych.

 

 

 

Trening funkcjonalny jest treningiem uruchamiającym wszystkie grupy mięśniowe.

Nastawiony na funkcje czyli na coś, co nam się przyda w czynnościach dnia codziennego. Poprawi nasze funkcjonowanie zarówno w zadaniach prostych, jak i najbardziej złożonych.

RehaAqua jest autorskim programem łączącym nowoczesne techniki pływackie z ćwiczeniami leczniczymi w wodzie. Ideą zajęć jest poznanie zasad poprawnego, lekkiego, swobodnego i estetycznego pływania. W trakcie nauczania technik pływackich indywidualnie dobieramy ćwiczenia do schorzeń. Zajęcia w wodzie są najlepszym uzupełnieniem wszystkich treningów i dyscyplin sportowych.

Każdy z uczestników jest pod stałą kontrolą instruktora - fizjoterapeuty. Ćwiczenia ukierunkowane są przede wszystkim na zwiększenie ruchomości stawów kręgosłupa, rozciągnięcie i rozluźnienie mięśni ze wzmożonym napięciem oraz wzmocnienie mięśni odpowiadających za stabilizację tułowia.

 • Opieka instruktorska i fizjoterapeutyczna
 • 7 noclegów w Borgo di Colleoli Resort w pokojach dwuosobowych w stylowych, rustykalnych, 4os. apartamentach z kuchnią, łazienką, TV, DVD, klimatyzacją
 • Indywidualna diagnostyka układu ruchu dająca podstawowe informacje o dysfunkcjach układu ruchu i jego ograniczeniach
 • Zajęcia Pilates Nordic Walking/Bieganie (nauka i doskonalenie)
 • Ćwiczenia świadomościowe – ćw. wzmacniające, rozciągające, lecznicze
 • Trening Funkcjonalny
 • Relaksacja z treningiem oddechowym
 • Stretching dla kręgosłupa
 • RehaAqua – ćwiczenia w środowisku wodnym z doskonaleniem technik pływackich (Total Immersion)
 • Podstawy autoterapii – odcinek szyjny
 • Podstawy autoterapii – odcinek lędźwiowy
 • Szkolenie specjalistyczne – odchudzanie poprzez ruch
 • Szkolenie specjalistyczne – ergonomia życia codziennego
 • Tajniki sztuki włoskiej; cykl spotkań i prezentacji

Galeria zdjęć z wyjazdu 2014

Co jest wliczone w cenę

We własnym zakresie:

 

Dojazd (Borgo di Colleoli Resort usytuowane jest w pobliżu dwóch lotnisk: Piza (30min) i Florencja (1h30min). Bolonia jest oddalona od Colleoli ok. 170km. Wstępnie planujemy wspólny transport busem z Wrocławia (koszt ok. 550zł).

Wyżywienie  – W apartamentach znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, gdzie można przygotować sobie posiłki. Istnieje też możliwość wykupienia pełnego wyżywienia (3 posiłki dziennie, w restauracji „I Secoli” w Borgo di Colleoli Resort – ok. 250euro) lub samych obiadów bądź kolacji. Włosi są elastyczni w tej kwestii. Specjalnie dla nas są też gotowi opracować menu składające się z lekkich, regionalnych potraw, z dużą ilością warzyw oraz owoców.

Ramowy program dnia

 

Na początku podzielimy uczestników na grupy. Każda grupa będzie realizować oddzielny program zajęć ruchowych o różnym stopniu intensywności, na który składają się  rozruch poranny, ćwiczenia wzmacniające, zajęcia na basenie, stretching, Pilates, bieganie, Trening Funkcjonalny i Nordic Walking. Łącznie, w ciągu dnia uczestnicy mają ok. 5-6 godzin zajęć ruchowych, które nie są obowiązkowe i każdy indywidualnie decyduje, czy chce w nich uczestniczyć. My jednak zrobimy wszystko, żeby odpowiednio zmotywować uczestników.

 

 • 8:00 – 9:00 – Rozruch poranny. Proponujemy zestaw ćwiczeń rozgrzewających, rozciągających i świadomościowych na świeżym powietrzu. Zmniejszamy napięcia, dotleniamy się i wprowadzamy w pozytywny nastrój.

 • 9:00 - Śniadanie

 • 10:30 – 11:30 – RehaAqua. Jest to autorski program łączący nowoczesne techniki pływackie z ćwiczeniami wzmacniającymi w wodzie. Ideą zajęć jest poznanie zasad poprawnego, lekkiego, swobodnego i estetycznego pływania. Uczymy od podstaw, poprawiamy błędy, pokazujemy poprawną technikę. Dodatkowo podczas niektórych zajęć w wodzie będziemy wykonywać dynamiczne ćwiczenia wzmacniające, dzięki którym poprawimy ogólną sprawność motoryczną oraz ruchową nie obciążając przy tym stawów.

 • 12:30 – 13:30 – Stretching dla kręgosłupa. W trakcie zajęć będziemy rozciągać mięśnie przykręgosłupowe. Następnie przejdziemy do ćwiczeń rozluźniających i wyciszających. Zmniejszymy napięcia mięśni i poprawimy stabilizację kręgosłupa./ Pilates. Zestaw ćwiczeń wzmacniających; ćwiczenia stabilności ogólnej na mocny korpus. Opanowanie techniki właściwego oddechu./ Elementy Treningu Funkcjonalnego - trening uruchamiający wszystkie grupy mięśniowe. Uczy czucia przestrzennego, wyrabia wrażliwość w zakresie czucia głębokiego, rozbudowuje i polepsza ogólna motorykę, a także zwiększa uniwersalność ruchową.

 • 14:00 - Lunch

 • 15:30 – 16:30 – Autoterapia. Zaczniemy od analizy Twojego środowiska pracy/życia oraz obciążeń z tego wynikających. Następnie dobierzemy zestaw specjalnych ćwiczeń kompensacyjnych i wzmacniających. Kolejno nauczymy Cię poprawnego ich wykonania. Ćwiczenia te nagramy, żebyś mógł/mogła wykonywać je w domu, po powrocie z wakacji.

 • 17:00 – 18: 00 – Prelekcja: np. ergonomia życia codziennego Podpowiemy: jak poprawnie wstawać z łóżka, jak sprzątać, żeby uniknąć dolegliwości bólowych, jak się rozciągać przy wykorzystaniu sprzętów domowych?

 • 18.00 - Kolacja

 • 20:00 – Relaksacja. W trakcie spotkań relaksacyjnych nauczymy Cię różnych technik relaksacyjnych. / Nordic Pilates wychodzimy z kijami do Nordic Walking podziwiać najbliższą okolicę o zachodzie słońca, rozsmakowywać się w zapachach i widokach. Przy okazji poznajemy tajniki nowej aktywności fizycznej Nordic Pilatesu! Idealnie wzmacnia mięśnie, ma właściwości lecznicze i odpręża.

 

Proponujemy też wspólne zwiedzanie Pizy bądź/i Florencji. W trakcie wycieczki,  tajniki włoskiej sztuki i architektury przybliży Państwu historyk sztuki.

21 września 2018
Bez operacji - powrót do pełnej sprawności Mówi Łukasz - instruktor windsurfingu, aktywny sportowiec. "Pod koniec czerwca 2018 roku podczas turnieju koszykówki doznałem kontuzji kolana. Opis rezonansu wykazał zerwanie więzadła
20 września 2018
Trening mięśni wdechowych Uprawiasz sport i szukasz legalnej przewagi nad konkurentami? Trening mięśni wdechowych na urządzeniu POWERBreathe® może być odpowiedzią na Twoje potrzeby. PowerBreathe wykorzystuje technikę znaną jako 'resistance training',
14 września 2018
Wśród naszych pacjentów oraz sportowców Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki po zastosowaniu urządzenia BTL - SIS nastąpiła znaczna poprawa i zmniejszone odczuwanie bólu.  Nowoczesny sprzęt stosuje się w zespołach

tel. +48 600 031 394

Gabinety

ul. Teatralna 10-12

 50-055 Wrocław

ul. Krzycka 90J

52-020 Wrocław

Chiropraktyka

Terapia kobiet w ciąży

Masaż sportowy

Masaż leczniczy

Diagnostyka układu ruchu

Medyczny Trening Sportowy RehaMed®

Terapia skolioz

Rehabilitacja sportowa

i medyczna

Zajęcia grupowe

'Chory Kręgosłup'

Oferta