RehaFit Camp Toskania 2014

Wykwalifikowani instruktorzy 

Kameralna atmosfera

 

Przepiękna okolica

 

Duża dawka zdrowia i śmiechu

 

Zapraszamy na aktywne wakacje w malowniczej Toskanii.

 

Proponujemy przepełniony słońcem, energetyzujący i zdrowy wypoczynek w najpiękniejszym miejscu Toskanii – rezydencji Borgo di Colleoli.

Stawiamy przede wszystkim na ruch. Pod okiem instruktorów i fizjoterapeutów poznasz tajniki Pilatesu, Treningu Funkcjonalnego i Nordic Walking, a wszystko w otoczeniu gajów oliwnych i cyprysów.

W trakcie przedpołudniowych sesji ćwiczeń w wodzie lub na świeżym powietrzu wzmocnisz mięśnie, zaś wieczorami będziesz je rozciągać poznając techniki stretchingu i relaksacji.

Dodatkowo, podczas specjalistycznych sesji autoterapii nauczymy Cię technik walki z bólem. Nie zabraknie także rozmów o zbilansowanej diecie.

 W programie:

Diagnostyka

12 sierpnia do 7 września 2014 r.

Borgo di Colleloi, Włochy

Liczba miejsc : 14

Koszt: 1299 zł + 235 

Trening Funkcjonalny

Ćwiczenia w wodzie

Ćwiczenia lecznicze

 

Uzyskanie informacji o sprawności układu ruchu.

Kształtowanie świadomości układu ruchu

Możliwość przewidywania urazów i kontuzji

Wyznaczenie kierunków terapeutycznych oraz kontrolę ich skuteczności

Umożliwia zaplanowanie skutecznego i bezpiecznego treningu oraz innych form aktywności fizycznych.

 

 

 

Trening funkcjonalny jest treningiem uruchamiającym wszystkie grupy mięśniowe.

Nastawiony na funkcje czyli na coś, co nam się przyda w czynnościach dnia codziennego. Poprawi nasze funkcjonowanie zarówno w zadaniach prostych, jak i najbardziej złożonych.

RehaAqua jest autorskim programem łączącym nowoczesne techniki pływackie z ćwiczeniami leczniczymi w wodzie. Ideą zajęć jest poznanie zasad poprawnego, lekkiego, swobodnego i estetycznego pływania. W trakcie nauczania technik pływackich indywidualnie dobieramy ćwiczenia do schorzeń. Zajęcia w wodzie są najlepszym uzupełnieniem wszystkich treningów i dyscyplin sportowych.

Każdy z uczestników jest pod stałą kontrolą instruktora - fizjoterapeuty. Ćwiczenia ukierunkowane są przede wszystkim na zwiększenie ruchomości stawów kręgosłupa, rozciągnięcie i rozluźnienie mięśni ze wzmożonym napięciem oraz wzmocnienie mięśni odpowiadających za stabilizację tułowia.

 • Opieka instruktorska i fizjoterapeutyczna
 • 7 noclegów w Borgo di Colleoli Resort w pokojach dwuosobowych w stylowych, rustykalnych, 4os. apartamentach z kuchnią, łazienką, TV, DVD, klimatyzacją
 • Indywidualna diagnostyka układu ruchu dająca podstawowe informacje o dysfunkcjach układu ruchu i jego ograniczeniach
 • Zajęcia Pilates Nordic Walking/Bieganie (nauka i doskonalenie)
 • Ćwiczenia świadomościowe – ćw. wzmacniające, rozciągające, lecznicze
 • Trening Funkcjonalny
 • Relaksacja z treningiem oddechowym
 • Stretching dla kręgosłupa
 • RehaAqua – ćwiczenia w środowisku wodnym z doskonaleniem technik pływackich (Total Immersion)
 • Podstawy autoterapii – odcinek szyjny
 • Podstawy autoterapii – odcinek lędźwiowy
 • Szkolenie specjalistyczne – odchudzanie poprzez ruch
 • Szkolenie specjalistyczne – ergonomia życia codziennego
 • Tajniki sztuki włoskiej; cykl spotkań i prezentacji

Galeria zdjęć z wyjazdu 2014

Co jest wliczone w cenę

We własnym zakresie:

 

Dojazd (Borgo di Colleoli Resort usytuowane jest w pobliżu dwóch lotnisk: Piza (30min) i Florencja (1h30min). Bolonia jest oddalona od Colleoli ok. 170km. Wstępnie planujemy wspólny transport busem z Wrocławia (koszt ok. 550zł).

Wyżywienie  – W apartamentach znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, gdzie można przygotować sobie posiłki. Istnieje też możliwość wykupienia pełnego wyżywienia (3 posiłki dziennie, w restauracji „I Secoli” w Borgo di Colleoli Resort – ok. 250euro) lub samych obiadów bądź kolacji. Włosi są elastyczni w tej kwestii. Specjalnie dla nas są też gotowi opracować menu składające się z lekkich, regionalnych potraw, z dużą ilością warzyw oraz owoców.

Ramowy program dnia

 

Na początku podzielimy uczestników na grupy. Każda grupa będzie realizować oddzielny program zajęć ruchowych o różnym stopniu intensywności, na który składają się  rozruch poranny, ćwiczenia wzmacniające, zajęcia na basenie, stretching, Pilates, bieganie, Trening Funkcjonalny i Nordic Walking. Łącznie, w ciągu dnia uczestnicy mają ok. 5-6 godzin zajęć ruchowych, które nie są obowiązkowe i każdy indywidualnie decyduje, czy chce w nich uczestniczyć. My jednak zrobimy wszystko, żeby odpowiednio zmotywować uczestników.

 

 • 8:00 – 9:00 – Rozruch poranny. Proponujemy zestaw ćwiczeń rozgrzewających, rozciągających i świadomościowych na świeżym powietrzu. Zmniejszamy napięcia, dotleniamy się i wprowadzamy w pozytywny nastrój.

 • 9:00 - Śniadanie

 • 10:30 – 11:30 – RehaAqua. Jest to autorski program łączący nowoczesne techniki pływackie z ćwiczeniami wzmacniającymi w wodzie. Ideą zajęć jest poznanie zasad poprawnego, lekkiego, swobodnego i estetycznego pływania. Uczymy od podstaw, poprawiamy błędy, pokazujemy poprawną technikę. Dodatkowo podczas niektórych zajęć w wodzie będziemy wykonywać dynamiczne ćwiczenia wzmacniające, dzięki którym poprawimy ogólną sprawność motoryczną oraz ruchową nie obciążając przy tym stawów.

 • 12:30 – 13:30 – Stretching dla kręgosłupa. W trakcie zajęć będziemy rozciągać mięśnie przykręgosłupowe. Następnie przejdziemy do ćwiczeń rozluźniających i wyciszających. Zmniejszymy napięcia mięśni i poprawimy stabilizację kręgosłupa./ Pilates. Zestaw ćwiczeń wzmacniających; ćwiczenia stabilności ogólnej na mocny korpus. Opanowanie techniki właściwego oddechu./ Elementy Treningu Funkcjonalnego - trening uruchamiający wszystkie grupy mięśniowe. Uczy czucia przestrzennego, wyrabia wrażliwość w zakresie czucia głębokiego, rozbudowuje i polepsza ogólna motorykę, a także zwiększa uniwersalność ruchową.

 • 14:00 - Lunch

 • 15:30 – 16:30 – Autoterapia. Zaczniemy od analizy Twojego środowiska pracy/życia oraz obciążeń z tego wynikających. Następnie dobierzemy zestaw specjalnych ćwiczeń kompensacyjnych i wzmacniających. Kolejno nauczymy Cię poprawnego ich wykonania. Ćwiczenia te nagramy, żebyś mógł/mogła wykonywać je w domu, po powrocie z wakacji.

 • 17:00 – 18: 00 – Prelekcja: np. ergonomia życia codziennego Podpowiemy: jak poprawnie wstawać z łóżka, jak sprzątać, żeby uniknąć dolegliwości bólowych, jak się rozciągać przy wykorzystaniu sprzętów domowych?

 • 18.00 - Kolacja

 • 20:00 – Relaksacja. W trakcie spotkań relaksacyjnych nauczymy Cię różnych technik relaksacyjnych. / Nordic Pilates wychodzimy z kijami do Nordic Walking podziwiać najbliższą okolicę o zachodzie słońca, rozsmakowywać się w zapachach i widokach. Przy okazji poznajemy tajniki nowej aktywności fizycznej Nordic Pilatesu! Idealnie wzmacnia mięśnie, ma właściwości lecznicze i odpręża.

 

Proponujemy też wspólne zwiedzanie Pizy bądź/i Florencji. W trakcie wycieczki,  tajniki włoskiej sztuki i architektury przybliży Państwu historyk sztuki.

tel. +48 600 031 394

Gabinety

ul. Na Grobli 30/32

 50-421 Wrocław

ul. Krzycka 90J

52-020 Wrocław

Chiropraktyka

Terapia kobiet w ciąży

Masaż sportowy

Masaż leczniczy

Diagnostyka układu ruchu

Medyczny Trening Sportowy RehaMed®

Terapia skolioz

Rehabilitacja sportowa

i medyczna

Oferta

Aktualności