Masaż Sportowy

Nowoczesny masaż sportowy jest najbardziej zaawansowaną i wszechstronną metodą pracy
z pacjentem, wykonywaną przy użyciu różnych technik i rodzajów masażu, a także terapii manualnej.

Masaż sportowy może się odbywać w warunkach ambulatoryjnych (gabinet) bądź polowych (zawody). 

Specyfiką masażu sportowego jest spójne i przemyślane połączenie formy leczniczej
z rehabilitacją ruchową dost osowaną do dyscypliny sportowej i konkretnego zawodnika. Sam masaż jest jedynie formą otwarcia bramki terapeutycznej w celu przeprowadzenia skutecznej kinezyterapii.

Znajomość specyfiki danej dyscypliny sportowej i występujących w niej przeciążeń oraz uwzględnienie periodyzacji treningowej są kluczowymi elementami indywidualnej pracy
z zawodnikiem. Dlatego też masaż sportowy stanowi duże wyzwanie dla terapeuty
i zawodnika.

W tej perspektywie istotnym elementem jest prowadzenie właściwej terapii już od pierwszego momentu spotkania z zawodnikiem. W pierwszej kolejności właściwy wywiad i diagnostyka, kolejno opracowanie planu i celu terapii, a dalej masaż i ćwiczenia. 

Masaż sportowy charakteryzuje się wykorzystaniem wielorakich technik (wykonywanych często bez środków poślizgowych), a także zróżnicowaną siłą nacisku ze względu na masę mięśniową sportowca. Wymusza ona bowiem konieczność wykonania odpowiednich, specjalistycznych chwytów.

Masaż Leczniczy

Masaż leczniczy stanowi połączenie technik refleksoterapii, masażu segmentarnego, klasycznego i mobilizacji tkanek. Jest to najefektywniejszy system masażu zdrowotnego.  Skutecznie pomaga w dolegliwościach bólowych i przeciążeniach.

Regularne poddawanie się masażowi leczniczemu stanowi istotny element profilaktyki bólu pleców i stawów.

Medyczny masaż termiczny

 

Wykonywany jest technikami klasycznymi naprzemiennie z użyciem kostek lodu i ciepłych kamieni wulkanicznych. Wzmacnia mięśniówkę gładką naczyń krwionośnych. Wpływa na poziom ukrwienia układu nerwowego. Obkurcza tętniczki przedwłośniczkowe, przez co zapobiega obrzękom. Działa na reaktywność układu nerwowego. Poprzez wpływ na włókna czuciowe powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych. W efekcie stymulacji układu krwionośnego poprawia ukrwienie oraz odżywienie tkanek. 

Jest wskazany przy stanach przeciążeniowych, kontuzjach, mikrourazach. Działa przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. Stosowany jest po treningu oraz po dużych wysiłkach, np. biegu, zawodach sportowych.

Jest także bardzo skuteczny w walce z cellulitem.

Masaż podciśnieniowy

 

Jest to zabieg łączący masaż wraz z użyciem podciśnienia wytwarzanego za pomocą bańki próżniowej.

Terapeuta używa chwytów rozcierania, ugniatania oraz uciskania, dodatkowo podciśnienie wytwarzane przez bańkę zasysa tkanki poprawiając cyrkulację krwi i limfy. Zabieg wykonuje się najczęściej w okolicy goleni, ud, pośladków oraz grzbietu

Jest także bardzo skuteczny w walce z cellulitem.

Terapia tonizowania napięć

 

Masaż ten ma działanie odprężające i relaksujące. Charakteryzuje się powolnym tempem wykonywania zabiegu. Działa tonizująco na układ nerwowy. Przyczynia się do odprężenia psychicznego i fizycznego całego ciała.

Techniki terapii mogą być wspomagane poprzez użycie gorących kamieni, olejków eterycznych oraz specjalnego zabiegu szczotkowania.

Polecany jest szczególnie osobom przemęczonym, spiętym oraz zapracowanym.

Masaż dla kobiet w ciąży (prenatalny)

 

Piotr Bursiewicz przez wiele lat współpracował z kliniką ginekologiczną MediConcept we Wrocławiu, nadal ściśle współpracuje z ginekologami i położnymi.

Masaż prenatalny jest w pełni bezpieczny. Wykonywany jest w pozycji leżenia na boku lub na plecach z wykorzystaniem poduszek umożliwiających wygodę i relaksację.

Eliminuje napięcia, poprawia jędrność skóry i elastyczność tkanki mięśniowo-powięziowej. Działa też uspokajająco. Przede wszystkim jednak zmniejsza dolegliwości bólowe.

Masaż dotyczy przede wszystkim pleców, szyi i nóg.

Z myślą o przyszłych i obecnych mamach przygotowaliśmy specjalną platformę z poradami i wskazówkami, na którą serdecznie zapraszamy: 

https://www.facebook.com/FemBursiewicz/

Przeciwwskazaniem do masażu są choroby układu sercowo-naczyniowego, cukrzyca ciężarnych, stany zapalne, niedokrwistość, i nieprawidłowy przebieg ciąży.

23 listopada 2018
Oferujemy na terenie Wrocławia masaż z dojazdem do domu pacjenta. Masaże domowe - oferta skierowana jest dla osób które mają trudności z wizytą w gabinecie. Kontakt w sprawie terminów: 600
19 listopada 2018
Czy bieganie po ciąży jest bezpieczne? Bardzo często widzi się młode mamy biegające ze swoimi maluszkami w wózkach. Motywuje je chęć powrotu do wyglądu i sprawności swojego ciała sprzed ciąży
21 września 2018
Bez operacji - powrót do pełnej sprawności Mówi Łukasz - instruktor windsurfingu, aktywny sportowiec. "Pod koniec czerwca 2018 roku podczas turnieju koszykówki doznałem kontuzji kolana. Opis rezonansu wykazał zerwanie więzadła

tel. +48 600 031 394

Gabinety

ul. Teatralna 10-12

 50-055 Wrocław

ul. Krzycka 90J

52-020 Wrocław

Chiropraktyka

Terapia kobiet w ciąży

Masaż sportowy

Masaż leczniczy

Diagnostyka układu ruchu

Medyczny Trening Sportowy RehaMed®

Terapia skolioz

Rehabilitacja sportowa

i medyczna

Zajęcia grupowe

'Chory Kręgosłup'

Oferta