Szkolenia prowadzi Piotr Bursiewicz
Rehabilitant Kadry Narodowej Lekkiej Atletyki 

Kurs Masażu Sportowego

20-22.03.2020

 • Nowoczesny masaż sportowy jest najbardziej zaawansowaną
  i wszechstronną metodą pracy z pacjentem, wykonywaną przy użyciu różnych technik i rodzajów masażu, a także terapii manualnej.

 • Masaż sportowy może się odbywać w warunkach ambulatoryjnych (gabinet) bądź polowych (zawody). 

 • Specyfiką masażu sportowego jest spójne i przemyślane połączenie formy leczniczej z rehabilitacją ruchową dostosowaną do dyscypliny sportowej i konkretnego zawodnika. Sam masaż jest jedynie formą otwarcia bramki terapeutycznej w celu przeprowadzenia skutecznej kinezyterapii.

 • Znajomość specyfiki danej dyscypliny sportowej i występujących w niej przeciążeń oraz uwzględnienie periodyzacji treningowej są kluczowymi elementami indywidualnej pracy z zawodnikiem. Dlatego też masaż sportowy stanowi duże wyzwanie dla terapeuty i masażysty.

 • W tej perspektywie istotnym elementem jest prowadzenie właściwej terapii już od pierwszego momentu spotkania z zawodnikiem. W pierwszej kolejności właściwy wywiad i diagnostyka, kolejno opracowanie planu i celu terapii, a dalej masaż i ćwiczenia. 

 • Masaż sportowy charakteryzuje się wykorzystaniem wielorakich technik (wykonywanych często bez środków poślizgowych), a także zróżnicowaną siłą nacisku ze względu na masę mięśniową sportowca. Wymusza ona bowiem konieczność wykonania odpowiednich, specjalistycznych chwytów. 

Co oznacza masaż sportowy?

Piotr Bursiewicz – rehabilitant, szkoleniowiec, trener pływania, Instruktor Odnowy Biologicznej, były sportowiec. Specjalizuje się w leczeniu schorzeń kręgosłupa oraz rehabilitacji sportowej i medycznej.  Jest właścicielem jednej z najdłużej działających na polskim rynku firm rehabilitacyjnych.

Potwierdzeniem doświadczenia, kwalifikacji i efektywności Piotra Bursiewicza jest stała współpraca z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, WKS Śląsk Wrocław oraz Instytutem Grotowskiego oraz członkostwo m.in. w Europejskim Towarzystwie Radiologicznym, Polskim Towarzystwie Chirurgii Kręgosłupa, Polskim Towarzystwie Mięśni Więzadeł i komisji medycznej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 • Przez lata praktyki Piotr Bursiewicz obsługiwał zawodników różnych dyscyplin; biegaczy, wieloboistów, kajakarzy, pływaków, tenisistów, narciarzy, piłkarzy, koszykarzy, thriatlonistów, judoków, tancerzy, kulturystów i zawodników sportów walki.

 • Jako specjalista rehabilitacji i odnowy biologicznej był wielokrotnym członkiem sztabu medycznego podczas międzynarodowych zawodów sportowych w tym m.in.

 

CISM Military Word Games w Indiach (2007), Mistrzostwa Świata CISM w Brazylii (2011), Military World Games w Korei Południowej (2015), Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w Belgradzie (2017), XXIX Uniwersjada Letnia Taipei (2017).

 

 • Piotr Bursiewicz bierze także czynny udział jako ekspert w międzynarodowych konferencjach o profilu sportowym, rehabilitacyjnym, medycznym.

 • Jest konsultantem i opiniodawcą w specjalistycznych czasopismach i magazynach o tematyce sportowej, rehabilitacyjnej i zdrowotnej.

Jako były zawodnik i wielokrotny Mistrz Polski w pływaniu, a w tym także rehabilitant sportowy wdrożył nowatorski system pracy z zawodnikami różnych dyscyplin. Przyczynił się tym samym  do wyraźnej poprawy samopoczucia i wyników sportowców, a także zmniejszenia występowania kontuzji i urazów. 

Czym jest ten kurs?

Prezentacją systemów i sposobu pracy w zakresie masażu sportowego.

Jest szkoleniem praktycznym opartym o bogate doświadczenia prowadzącego, zdobyte podczas wieloletniej pracy z rekordzistami świata oraz w trakcie licznych szkoleń krajowych i zagranicznych.

 • Sprawdzonych metod i systemów pracy stosowanych aktualnie w sporcie wyczynowym.

 • Podstawowych technik wykonania masażu sportowego pod nadzorem i opieką doświadczonego specjalisty pracującego z obecnymi rekordzistami świata.

 • Różnicowania palpacyjnego struktur tkanek.

 • Diagnostyki i oceny wizualnej.

 • Procedur pracy przy wybranych urazach.

 • Zintegrowanego systemu masażu sportowego.

 • Ergonomii pracy w różnych warunkach.

 • Specyfiki pracy w sporcie zawodowym i obowiązujących zasad współpracy z zawodnikami i trenerami.

Czego się nauczysz?

Szczegóły 

Harmonogram godzinowy:

 

Piątek 20.03

15:00 - 16:30

- Specyfika pracy w sporcie zawodowym i obowiązujące zasady współpracy z zawodnikami i trenerami/ teoria

- Ergonomia pracy w zawodzie masażysty sportowego/teoria+praktyka

16:30 - 17:00 - przerwa kawowa

17:00 - 19:00 - Diagnostyka i ocena wizualna zawodnika/praktyka

 

Sobota 21.03

9:30 - 12:30

Procedury pracy masażysty sportowego przy wybranych urazach / teoria+praktyka

- Techniki wykonania masażu sportowego I / praktyka

12:30 - 14:00 - Przerwa obiadowa

14:00 - 16: 30 

- Wykorzystanie USG w diagnostyce i terapii masażysty sportowego. Intro / teoria+praktyka

- Techniki wykonania masażu sportowego I / praktyka

16:30 - 17:00 - przerwa kawowa

17:00 - 19:00 - Zintegrowany system masażu sportowego/ teoria+ praktyka

 

Niedziela 22.03

10:00 - 11:30 - Różnicowanie palpacyjne struktur tkanek / teoria

12:00 - 15:00 - Techniki wykonania masażu sportowego III/ praktyka

 

Uwaga: Na szkoleniu nie tracimy czasu na powtórkę z podstaw anatomii i fizjologii. Bardzo prosimy o samodzielne powtórzenie materiału celem poświęcenia większej uwagi na aspekty praktyczne wykonywania masażu sportowego.

Miejsce szkolenia: Wrocław; Instytut rehabilitacji medycznej i sportowej

Prowadzący: Piotr Bursiewicz

Czas trwania: 15 h

Cena: 1000 zł (w cenie: kurs, materiały szkoleniowe, wydanie certyfikatu, przerwa kawowa).

Zapisy: rezerwacja miejsca - proszę o przesłanie zgłoszenia na adres rehabursiewicz@gmail.com (w zgłoszeniu prosimy o podanie danych osobowych, a także kserokopii dyplomu. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie kursu masażu klasycznego lub studiów licencjackich/ magisterskich z fizjoterapii, a także przedpłata w wysokości 500 zł).

Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia kursu w języku polskim i w języku angielskim oraz materiały szkoleniowe.

 

Zaliczkę w wysokości 500 zł proszę wpłacać na konto:

Fundacja Team400

Raiffeisen Bank S.A.

PLN:

41 1750 0012 0000 0000 4005 4642

 

 

 

 

09 maja 2019
Kochani, Piotr Bursiewicz - twórca tego Instytutu - przez lata pomagał Wam z pełnym zaangażowaniem i sercem na dłoni stanąć na nogi, teraz potrzebuje Waszej pomocy!Ruszamy18.05 (Dni Odry)! Kolejno: 25-26.05
24 kwietnia 2019
Zapraszamy na diagnostykę stóp. Nasza stopa jest fundamentem naszego podparcia ciała. Analizując wyniki diagnostyki stóp jesteśmy wstanie zlecić szereg ćwiczeń, które skorygują naszą postawę.Wkładki igli bardzo skutecznie pomogą w modelowaniu

tel. +48 600 031 394

Gabinety

ul. Teatralna 10-12

 50-055 Wrocław

ul. Krzycka 90J

52-020 Wrocław

Chiropraktyka

Terapia kobiet w ciąży

Masaż sportowy

Masaż leczniczy

Diagnostyka układu ruchu

Medyczny Trening Sportowy RehaMed®

Terapia skolioz

Rehabilitacja sportowa

i medyczna

Zajęcia grupowe

'Chory Kręgosłup'

Oferta

Aktualności