Nasz zespół

Piotr Bursiewicz jest założycielem i głównym rehabilitantem Instytutu Rehabilitacji Sportowej RehaBursiewicz. Od 30 lat specjalizuje się w leczeniu schorzeń kręgosłupa oraz rehabilitacji sportowej, pourazowej, powypadkowej i pooperacyjnej. Szkoli fizjoterapeutów, instruktorów oraz lekarzy w kraju i za granicą. Od wielu lat współpracuje z Kadrą Narodową Lekkiej Atletyki oraz z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego.

Absolwent Fizjoterapii Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Od wielu lat współpracuje z RehaBursiewicz. Specjalizuje się w terapii punktów spustowych oraz w masażu tkanek głębokich.

Dr Nauk o Kulturze Fizycznej, wykładowca akademicki w Katedrze Fizjoterapii AWF Wrocław.

Specjalizuje się w diagnostyce i terapii skolioz, wadach postawy ciała, wadach kończyn dolnych i stóp oraz w terapii chorób przeciążeniowych kręgosłupa.

Instytut Rehabilitacji medycznej i sportowej to marka
z ugruntowaną pozycją na rynku usług rehabilitacyjnych. Ponad 30 lat doświadczenia sytuuje ją wśród najdłużej działających firm o tym profilu we Wrocławiu. Wiedza
i zaangażowanie przekłada się na skuteczną terapię i trwałe efekty, czego dowodem są liczne referencje
i podziękowania. Sprawdź nas, mamy się czym pochwalić!

 

  • Specjalizujemy się w rehabilitacji sportowej,  pourazowej i przeciwbólowej. 

  • Organizujemy specjalistyczne szkolenia dla rehabilitantów, fizjoterapeutów, masażystów, instruktorów i trenerów.

  • Prowadzimy zajęcia indywidualne i grupowe z zakresu treningu leczniczego i medycznego.

  • Organizujemy obozy leczniczo-sportowe dla osób uprawiających sport zawodowo i rekreacyjnie.

Piotr Bursiewicz

 mgr Wojciech Wójciński

 dr Joanna Anwajer

Absolwent AWF Wrocław, masażysta. Uczestnik licznych kursów i szkoleń. Entuzjasta sportu i zdrowego stylu życia.

W RehaBursiewicz prowadzi:

masaż klasyczny

kinesiotaping

terapię punktów spustowych

ćwiczenia korekcyjne

Magister fizjoterapii. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu z ukończoną ścieżką specjalizacyjną w zakresie fizjoterapii w ortopedii i traumatologii sportowej. Instruktor treningu funkcjonalnego. Ukończyła szkolenia z zakresu terapii manualnej według koncepcji Maitland oraz terapii metodą FDM. Brała udział w wielu konferencjach, w tym międzynarodowych, między innymi o tematyce radiologii. W naszym instytucie zajmuje się terapią manualną, prowadzeniem ćwiczeń indywidualnych i grupowych oraz specjalistyczną diagnostyką układu ruchu. 

Tomasz Anwajler

Aneta Kołoszyńska

Absolwentka Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie uzyskała tytuł doktora fizjoterapii pisząc pracę doktorską na temat „Efektów treningu mięśni wdechowych w procesie rehabilitacji pacjentów po zawale mięśnia sercowego”. Uczestniczka licznych szkoleń i kursów. Instruktor odnowy biologicznej i Nordic Walking.

Absolwent Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu.

Wiedzę i kilkunastoletnie doświadczenie, wykorzystuje podczas współpracy z młodzieżowymi i seniorskimi drużynami sportowymi: 1 KS Ślęza Wrocław, MKS MOS Wrocław, UKS Handball 28. Fizjoterapeuta podczas licznych Mistrzostw Polski w Piłce Koszykowej Kobiet  oraz Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet i Mężczyzn.

Konsultant- Fizjoterapeuta woj. dolnośląskiego, Związku Piłki Ręcznej w Polsce w Ośrodkach Szkolenia Piłki Ręcznej.

Instruktor Sportu i Trener Prozdrowotnych Form Ruchu,  Pływania, Aqua Fitness i Stretchingu. Propagatorka holistycznego podejścia do terapii, które uwzględnia jednoczesną pracę nad umysłem i ciałem. Od wielu lat zajmuje się działaniami w zakresie polepszenia sprawności psychofizycznej poprzez ćwieczenia świadomościowe i funkcjonalne. Wierzy, że prawdziwe działanie terapeutyczne oparte jest na zachowaniu równowagi pomiędzy zdrowiem fizycznym, psychicznym i sprawnością intelektualną.

dr Monika Kurzaj

Krzysztof Wojtasiak

Natalia Bursiewicz

Kacper jest licencjonowanym masażystą. Ambitny, pomysłowy i pracowity. Entuzjasta aktywnego trybu życia. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności z zakresu terapii manualnej. Współtworzy stronę internetową.

W instytucie wykonuje:

Medyczny masaż termiczny

Masaż sportowy

Masaż leczniczy

Terapię tonizowania napięć

Masaż podciśnieniowy

 

Kacper Gawroński

Absolwent fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Systematycznie poszerza swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach i warsztatach.  Bierze też czynny udział w wydarzeniach sportowych służąc radą i pomocą z zakresu odnowy biologicznej. Sympatyk aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia

Michał Chmielewski

Miejsce dla Ciebie

        Przez lata praktyki obsługiwał zawodników różnych dyscyplin; biegaczy, wieloboistów, kajakarzy, pływaków, tancerzy, kulturystów i zawodników sportów walki. Jako specjalista rehabilitacji i odnowy biologicznej był wielokrotnym członkiem sztabu medycznego podczas międzynarodowych zawodów sportowych w tym m.in. CISM Military Word Games w Indiach (2007), Brazylii (2011), Korei Południowej (2015), Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w Belgradzie (2017), XXIX Uniwersjada Letnia Taipei (2017).

       Jako były zawodnik i wielokrotny Mistrz Polski w pływaniu a w tym także rehabilitant sportowy wdrożył nowatorski system pracy z zawodnikami różnych dyscyplin opierający się na trzech kluczowych elementach: szczegółowej diagnostyce, indywidualnie dobranych zabiegach terapeutycznych i edukacji w zakresie świadomości ciała i autoterapii. Skuteczne połączenie tych elementów przyczyniło się do wyraźnej poprawy wyników i samopoczucia zawodników, a także zmniejszenia występowania kontuzji i urazów. Poskutkowało także dynamicznym rozwojem firmy, która obecnie mieści się w trzech siedzibach i dla której pracuje kilku wysokiej klasy specjalistów z zakresu fizjoterapii i sportu. Aktualnie, Piotr Bursiewicz, oprócz działalności terapeutycznej bierze czynny udział w międzynarodowych konferencjach sportowych, rehabilitacyjnych i radiologicznych. Prowadzi szkolenia i obozy o profilu sportowo-leczniczym.

 

Więcej.....

Napisz i wyślij swoje CV na adres email:
rehabursiewicz@gmail.com

Piotr Bursiewicz – założyciel Instytutu Rehabilitacji medycznej i sportowej, rehabilitant, szkoleniowiec
i coach sportowy. Od 30 lat specjalizuje się
w leczeniu schorzeń kręgosłupa oraz rehabilitacji sportowej, pourazowej, powypadkowej
i pooperacyjnej, co sytuuje go wśród czołowych rehabilitantów w Polsce. Dowodem na jego profesjonalizm, doświadczenie i skuteczność jest stała współpraca z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, Instytutem Grotowskiego, Śląskiem Wrocław oraz członkostwo m.in. w Europejskim Towarzystwie Radiologicznym, Polskim Towarzystwie Chirurgii Kręgosłupa,  Polskim Towarzystwie Mięsień i Więzadeł i komisji medycznej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

tel. +48 600 031 394

Locations

ul. Teatralna 10-12

 50-055 Wrocław

ul. Krzycka 90J

52-020 Wrocław

Chiropractic

Manual therapy for pregnant women

Wellness

Sports massage

Locomotor system diagnosis

Medical Training RehaMed®

Sports and medical rehabilitation

Services