Masaż Sportowy

Nowoczesny masaż sportowy jest najbardziej zaawansowaną i wszechstronną metodą pracy
z pacjentem, wykonywaną przy użyciu różnych technik i rodzajów masażu, a także terapii manualnej.

Masaż sportowy może się odbywać w warunkach ambulatoryjnych (gabinet) bądź polowych (zawody). 

Specyfiką masażu sportowego jest spójne i przemyślane połączenie formy leczniczej
z rehabilitacją ruchową dost osowaną do dyscypliny sportowej i konkretnego zawodnika. Sam masaż jest jedynie formą otwarcia bramki terapeutycznej w celu przeprowadzenia skutecznej kinezyterapii.

Znajomość specyfiki danej dyscypliny sportowej i występujących w niej przeciążeń oraz uwzględnienie periodyzacji treningowej są kluczowymi elementami indywidualnej pracy
z zawodnikiem. Dlatego też masaż sportowy stanowi duże wyzwanie dla terapeuty
i zawodnika.

W tej perspektywie istotnym elementem jest prowadzenie właściwej terapii już od pierwszego momentu spotkania z zawodnikiem. W pierwszej kolejności właściwy wywiad i diagnostyka, kolejno opracowanie planu i celu terapii, a dalej masaż i ćwiczenia. 

Masaż sportowy charakteryzuje się wykorzystaniem wielorakich technik (wykonywanych często bez środków poślizgowych), a także zróżnicowaną siłą nacisku ze względu na masę mięśniową sportowca. Wymusza ona bowiem konieczność wykonania odpowiednich, specjalistycznych chwytów.

Masaż Leczniczy

Masaż ten stanowi połączenie różnych chwytów terapeutycznych. Masażysta indywidualnie dla każdego pacjenta dobiera odpowiedni bodziec w celu polepszenia stanu zdrowia pacjenta. Sam masaż stanowi jedynie element terapii, najbardziej skuteczny jest w połączeniu z fizykoterapią i kinezyterapią.

Regularne poddawanie się masażowi leczniczemu stanowi istotny element profilaktyki bólu pleców i stawów.

Medyczny masaż termiczny

 

Wykonywany jest technikami klasycznymi naprzemiennie z użyciem kostek lodu i ciepłych kamieni wulkanicznych. Wzmacnia mięśniówkę gładką naczyń krwionośnych. Wpływa na poziom ukrwienia układu nerwowego. Obkurcza tętniczki przedwłośniczkowe, przez co zapobiega obrzękom. Działa na reaktywność układu nerwowego. Poprzez wpływ na włókna czuciowe powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych. W efekcie stymulacji układu krwionośnego poprawia ukrwienie oraz odżywienie tkanek. 

Jest wskazany przy stanach przeciążeniowych, kontuzjach, mikrourazach. Działa przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. Stosowany jest po treningu oraz po dużych wysiłkach, np. biegu, zawodach sportowych.

Jest także bardzo skuteczny w walce z cellulitem.

Masaż podciśnieniowy

 

Jest to zabieg łączący masaż dodatkowym użyciem podciśnienia wytwarzanego za pomocą bańki chińskiej. 

Terapeuta używa chwytów rozcierających, ugniatających oraz przepychających. Podciśnienie wytwarzane przez bańkę chińską zasysa tkanki poprawiając przepływ krwi i limfy. Zabieg wykonuje się najczęściej w okolicy goleni, ud, pośladków oraz grzbietu

Jest także bardzo skuteczny w walce z cellulitem.

Terapia tonizowania napięć

 

Masaż ten ma działanie odprężające i relaksujące. Charakteryzuje się powolnym tempem wykonywania zabiegu. Działa tonizująco na układ nerwowy. Przyczynia się do odprężenia psychicznego i fizycznego całego ciała.

Techniki terapii mogą być wspomagane poprzez użyciem gorących kamieni, olejków eterycznych oraz specjalny zabieg szczotkowania.

Polecany jest szczególnie osobom przemęczonym, spiętym oraz zapracowanym.

Masaż dla kobiet w ciąży (prenatalny)

 

Piotr Bursiewicz przez wiele lat współpracował z kliniką ginekologiczną MediConcept we Wrocławiu, nadal ściśle współpracuje z ginekologami i położnymi.

Masaż prenatalny jest w pełni bezpieczny. Wykonywany jest w pozycji leżenia na boku lub na plecach z wykorzystaniem poduszek umożliwiających wygodę i relaksację.

Eliminuje napięcia, poprawia jędrność skóry i elastyczność tkanki mięśniowo-powięziowej. Działa też uspokajająco. Przede wszystkim jednak zmniejsza dolegliwości bólowe.

Masaż dotyczy przede wszystkim pleców, szyi i nóg.

Z myślą o przyszłych i obecnych mamach przygotowaliśmy specjalną platformę z poradami i wskazówkami, na którą serdecznie zapraszamy: 

https://www.facebook.com/FemBursiewicz/

Przeciwwskazaniem do masażu są choroby układu sercowo-naczyniowego, cukrzyca ciężarnych, stany zapalne, niedokrwistość, i nieprawidłowy przebieg ciąży.

tel. +48 600 031 394

Locations

ul. Teatralna 10-12

 50-055 Wrocław

ul. Krzycka 90J

52-020 Wrocław

Chiropractic

Manual therapy for pregnant women

Wellness

Sports massage

Locomotor system diagnosis

Medical Training RehaMed®

Sports and medical rehabilitation

Services