Szkolenia prowadzi Piotr Bursiewicz
Rehabilitant Kadry Narodowej Lekkiej Atletyki 

Kurs Masażu Sportowego

 • Nowoczesny masaż sportowy jest najbardziej zaawansowaną
  i wszechstronną metodą pracy z pacjentem, wykonywaną przy użyciu różnych technik i rodzajów masażu, a także terapii manualnej.

 • Masaż sportowy może się odbywać w warunkach ambulatoryjnych (gabinet) bądź polowych (zawody). 

 • Specyfiką masażu sportowego jest spójne i przemyślane połączenie formy leczniczej z rehabilitacją ruchową dostosowaną do dyscypliny sportowej i konkretnego zawodnika. Sam masaż jest jedynie formą otwarcia bramki terapeutycznej w celu przeprowadzenia skutecznej kinezyterapii.

 • Znajomość specyfiki danej dyscypliny sportowej i występujących w niej przeciążeń oraz uwzględnienie periodyzacji treningowej są kluczowymi elementami indywidualnej pracy z zawodnikiem. Dlatego też masaż sportowy stanowi duże wyzwanie dla terapeuty i masażysty.

 • W tej perspektywie istotnym elementem jest prowadzenie właściwej terapii już od pierwszego momentu spotkania z zawodnikiem. W pierwszej kolejności właściwy wywiad i diagnostyka, kolejno opracowanie planu i celu terapii, a dalej masaż i ćwiczenia. 

 • Masaż sportowy charakteryzuje się wykorzystaniem wielorakich technik (wykonywanych często bez środków poślizgowych), a także zróżnicowaną siłą nacisku ze względu na masę mięśniową sportowca. Wymusza ona bowiem konieczność wykonania odpowiednich, specjalistycznych chwytów. 

Co oznacza masaż sportowy?

Piotr Bursiewicz – rehabilitant, szkoleniowiec, trener pływania, Instruktor Odnowy Biologicznej, były sportowiec. Specjalizuje się w leczeniu schorzeń kręgosłupa oraz rehabilitacji sportowej i medycznej.  Jest właścicielem jednej z najdłużej działających na polskim rynku firm rehabilitacyjnych.

Potwierdzeniem doświadczenia, kwalifikacji i efektywności Piotra Bursiewicza jest stała współpraca z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, WKS Śląsk Wrocław oraz Instytutem Grotowskiego oraz członkostwo m.in. w Europejskim Towarzystwie Radiologicznym, Polskim Towarzystwie Chirurgii Kręgosłupa, Polskim Towarzystwie Mięśni Więzadeł i komisji medycznej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 • Przez lata praktyki Piotr Bursiewicz obsługiwał zawodników różnych dyscyplin; biegaczy, wieloboistów, kajakarzy, pływaków, tenisistów, narciarzy, piłkarzy, koszykarzy, thriatlonistów, judoków, tancerzy, kulturystów i zawodników sportów walki.

 • Jako specjalista rehabilitacji i odnowy biologicznej był wielokrotnym członkiem sztabu medycznego podczas międzynarodowych zawodów sportowych w tym m.in.

 

CISM Military Word Games w Indiach (2007), Mistrzostwa Świata CISM w Brazylii (2011), Military World Games w Korei Południowej (2015), Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w Belgradzie (2017), XXIX Uniwersjada Letnia Taipei (2017).

 

 • Piotr Bursiewicz bierze także czynny udział jako ekspert w międzynarodowych konferencjach o profilu sportowym, rehabilitacyjnym, medycznym.

 • Jest konsultantem i opiniodawcą w specjalistycznych czasopismach i magazynach o tematyce sportowej, rehabilitacyjnej i zdrowotnej.

Jako były zawodnik i wielokrotny Mistrz Polski w pływaniu, a w tym także rehabilitant sportowy wdrożył nowatorski system pracy z zawodnikami różnych dyscyplin. Przyczynił się tym samym  do wyraźnej poprawy samopoczucia i wyników sportowców, a także zmniejszenia występowania kontuzji i urazów. 

Czym jest ten kurs?

Prezentacją systemów i sposobu pracy w zakresie masażu sportowego.

Jest szkoleniem praktycznym opartym o bogate doświadczenia prowadzącego, zdobyte podczas wieloletniej pracy z rekordzistami świata oraz w trakcie licznych szkoleń krajowych i zagranicznych.

 • Sprawdzonych metod i systemów pracy stosowanych aktualnie w sporcie wyczynowym.

 • Podstawowych technik wykonania masażu sportowego pod nadzorem i opieką doświadczonego specjalisty pracującego z obecnymi rekordzistami świata.

 • Różnicowania palpacyjnego struktur tkanek.

 • Diagnostyki i oceny wizualnej.

 • Procedur pracy przy wybranych urazach.

 • Zintegrowanego systemu masażu sportowego.

 • Ergonomii pracy w różnych warunkach.

 • Specyfiki pracy w sporcie zawodowym i obowiązujących zasad współpracy z zawodnikami i trenerami.

Czego się nauczysz?

tel. +48 600 031 394

Locations

ul. Teatralna 10-12

 50-055 Wrocław

ul. Krzycka 90J

52-020 Wrocław

Chiropractic

Manual therapy for pregnant women

Wellness

Sports massage

Locomotor system diagnosis

Medical Training RehaMed®

Sports and medical rehabilitation

Services