Szkolenia prowadzi Piotr Bursiewicz
Rehabilitant Kadry Narodowej Lekkiej Atletyki
Kurs Masażu Sportowego
Nowoczesny masaż sportowy jest najbardziej zaawansowaną
i wszechstronną metodą pracy z pacjentem, wykonywaną przy użyciu różnych technik i rodzajów masażu, a także terapii manualnej.
Masaż sportowy może się odbywać w warunkach ambulatoryjnych (gabinet) bądź polowych (zawody).
Specyfiką masażu sportowego jest spójne i przemyślane połączenie formy leczniczej z rehabilitacją ruchową dostosowaną do dyscypliny sportowej i konkretnego zawodnika. Sam masaż jest jedynie formą otwarcia bramki terapeutycznej w celu przeprowadzenia skutecznej kinezyterapii.
Znajomość specyfiki danej dyscypliny sportowej i występujących w niej przeciążeń oraz uwzględnienie periodyzacji treningowej są kluczowymi elementami indywidualnej pracy z zawodnikiem. Dlatego też masaż sportowy stanowi duże wyzwanie dla terapeuty i masażysty.
W tej perspektywie istotnym elementem jest prowadzenie właściwej terapii już od pierwszego momentu spotkania z zawodnikiem. W pierwszej kolejności właściwy wywiad i diagnostyka, kolejno opracowanie planu i celu terapii, a dalej masaż i ćwiczenia.
Masaż sportowy charakteryzuje się wykorzystaniem wielorakich technik (wykonywanych często bez środków poślizgowych), a także zróżnicowaną siłą nacisku ze względu na masę mięśniową sportowca. Wymusza ona bowiem konieczność wykonania odpowiednich, specjalistycznych chwytów.
Piotr Bursiewicz – rehabilitant, szkoleniowiec, trener pływania, Instruktor Odnowy Biologicznej, były sportowiec. Specjalizuje się w leczeniu schorzeń kręgosłupa oraz rehabilitacji sportowej i medycznej. Jest właścicielem jednej z najdłużej działających na polskim rynku firm rehabilitacyjnych.
Potwierdzeniem doświadczenia, kwalifikacji i efektywności Piotra Bursiewicza jest stała współpraca z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, WKS Śląsk Wrocław oraz Instytutem Grotowskiego oraz członkostwo m.in. w Europejskim Towarzystwie Radiologicznym, Polskim Towarzystwie Chirurgii Kręgosłupa, Polskim Towarzystwie Mięśni Więzadeł i komisji medycznej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Przez lata praktyki Piotr Bursiewicz obsługiwał zawodników różnych dyscyplin; biegaczy, wieloboistów, kajakarzy, pływaków, tenisistów, narciarzy, piłkarzy, koszykarzy, thriatlonistów, judoków, tancerzy, kulturystów i zawodników sportów walki.
Jako specjalista rehabilitacji i odnowy biologicznej był wielokrotnym członkiem sztabu medycznego podczas międzynarodowych zawodów sportowych w tym m.in.
CISM Military Word Games w Indiach (2007), Mistrzostwa Świata CISM w Brazylii (2011), Military World Games w Korei Południowej (2015), Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w Belgradzie (2017), XXIX Uniwersjada Letnia Taipei (2017).
Piotr Bursiewicz bierze także czynny udział jako ekspert w międzynarodowych konferencjach o profilu sportowym, rehabilitacyjnym, medycznym.
Jest konsultantem i opiniodawcą w specjalistycznych czasopismach i magazynach o tematyce sportowej, rehabilitacyjnej i zdrowotnej.
Jako były zawodnik i wielokrotny Mistrz Polski w pływaniu, a w tym także rehabilitant sportowy wdrożył nowatorski system pracy z zawodnikami różnych dyscyplin. Przyczynił się tym samym do wyraźnej poprawy samopoczucia i wyników sportowców, a także zmniejszenia występowania kontuzji i urazów.
Prezentacją systemów i sposobu pracy w zakresie masażu sportowego.
Jest szkoleniem praktycznym opartym o bogate doświadczenia prowadzącego, zdobyte podczas wieloletniej pracy z rekordzistami świata oraz w trakcie licznych szkoleń krajowych i zagranicznych.
Sprawdzonych metod i systemów pracy stosowanych aktualnie w sporcie wyczynowym.
Podstawowych technik wykonania masażu sportowego pod nadzorem i opieką doświadczonego specjalisty pracującego z obecnymi rekordzistami świata.
Różnicowania palpacyjnego struktur tkanek.
Diagnostyki i oceny wizualnej.
Procedur pracy przy wybranych urazach.
Zintegrowanego systemu masażu sportowego.
Ergonomii pracy w różnych warunkach.
Specyfiki pracy w sporcie zawodowym i obowiązujących zasad współpracy z zawodnikami i trenerami.